بلاگ

روش ست کردن گردنبند با صورت

نیم ست نقره دخترانه طرح بی نهایت مدل ZH18245

روش های ست کردن گردنبند نقره زنانه با فرم های متفاوت صورت و همچنین لباس های گوناگون

گردنبند نقره زنانه به شکلی از جواهرات گفته می شود که به دور گردن بسته می شود. گردنبند می تواند هم برای آراستن ظاهر به کار رود و هم برای استفاده از خواص و ویژگی های سنگ هایی که در تزئین آن بکار رفته و به گردن آویخته می شود. شاید برای شما خواننده ی عزیز اولین و مهم ترین نکته در گزینش گردنبند، داشتن ظاهری چشمگیر و جذاب (مثلأ تزئین شده با سنگ های قیمتی و درخشان) در الویت قرار بگیرد در عین اینکه متناسب با بودجه ی شما بوده و از کیفیت و کمیت لازم نیز برخوردار باشد. امّا باید به این مساله هم توجه داشته باشید که گردنبند نقره جزو جواهراتی است که بیشتر به چشم می آید و می تواند فورأ نظر طرف مقابل شما را به خود جلب نماید پس باید فرم و ظاهر آن با نوع پوشش شما نیز تناسب داشته باشد. برای نمونه اگر شما فردی نسبتأ مسن هستید و بر روی گردن شما چین و چروک فراوانی وجود دارد استفاده از گردنبندهای چوکر ( نسبتا پهن و تلفیقی از چرم و پارچه و … می باشد) که به قسمت انتهایی گلو بسته می شوند اصلأ گزینه ی مناسبی برای شما نخواهد بود.
گردنبندها از لحاظ اینکه توسط چه جنسیتی مورد استفاده قرا می گیرند به دو دسته ی گردنبند نقره زنانه و گردنبند نقره مردانه تقسیم بندی می شوند. همچنین از نظر فلز به کار رفته در ساخت آنها (طلا، نقره، استیل، چرم و سنگ) می تواند متفاوت باشند.

امّا خود گردنبندهای مردانه به زیر شاخه هایی تقسیم بندی می شوند:

• زنجیر طلا در مدل هایی همچون فیگارو، دانه جویی و…
زنجیر نقره در مدل هایی همچون ونیزی، آجری و …
• زنجیر استیل در مدل هایی همچون جعبه ای، چرمی اسپورت و سنگ.
گردنبندهای زنانه علاوه بر زنجیر طلا، نقره واستیل شامل مواردی همچون: طوقی، چوکر، کیپور، صدف و جواهر نیز می باشند.
پیش از آنکه شما را با هر کدام از انواع گردنبند نقره زنانه آشنا سازیم بهتر است توضیحاتی کوتاه در مورد فرم های متفاوت صورت و چهره خدمت شما خواننده ی گرامی ارائه دهیم. گردنبندی که شما آن را گزینش می نمائید حتمأ باید با فرم و اندازه صورت، سایز بالا تنه و اندازه گردن شما تناسب داشته باشد زیرا این گزینش در آراستگی ظاهر شما به ویژه در مکان های رسمی و ادرای بسیار تاثیرگذار است.

فرم های متفاوت صورت:

فرم های مختلف صورت
1. صورت بیضی شکل: این فرم از صورت به عنوان ایده آل ترین فرم چهره شناخته شده است. در این فرم درازای صورت یک و نیم برابر پهنای آن است. همچنین پهنای پیشانی و فک نیز با هم برابر هستند.
2. صورت گرد یا دایره ای شکل: در این فرم از صورت پهنا و درازای صورت با هم برابر هستند.
3. صورت مستطیل ذشکل: افرادی با این فرم دارای درازای صورت هستند.
4. صورت مربعی شکل: در این فرم از صورت، پیشانی پهن بوده و فک ها هم دارای زاویه هستند. استخوان های گونه نیز در این فرم از صورت پهن هستند. همچنین چانه و خط فک نیز به فرم باریک می باشند.
5. صورت الماسی (لوزی) شکل: در این فرم از صورت نیز پیشانی و خط فک به صورت باریک بوده و استخوان های گونه پهن و برجسته تر هستند. گونه ها نیز فرم درشت تری دارند. در این فرم حالت صورت کشیده تر است. (لازم به ذکر است صورت با فرم قلبی شکل تقریبأ شباهت با فرم الماسی شکل دارد با این تفاوت که کشیدگی این حالت کمتر است).
6. صورت ذوزنقه ای شکل: در این فرم از صورت پیشانی و استخوان های گونه باریک بوده و خط فک نیز پهن است. همچنین شقیقه ها حالت بسته ای دارند.
برای اینکه تشخیص دهید که صورت شما دارای کدام فرم است پیشنهاد می کنیم تست زیر را انجام دهید:
1. ابتدا به کمک یک خط کش درازای صورت خود را اندازه بگیرید.
2. سپس عدد به دست آمده را بر عدد 3 تقسیم نمائید.
3. در این مرحله فاصله ی بین سوراخ بینی تا چانه را اندازه گیری نمائید.
4. اگر عدد به دست آمده در مرحله ی سوم از عدد به دست آمده در مرحله ی دوم بیشتر باشد به این معناست که شما دارای صورت کشیده ای هستید. یعنی شما دارای فرم صورت الماسی (لوزی) شکل هستید.
5. اگر ععد به دست آمده در مرحله ی سوم از عدد به دست آمده در مرحله ی دوم کمتر باشد به این معناست که شما دارای صورتی به شکل گرد یا دایره ای شکل هستید.
6. اگر عدد به دست آمده در مرحله سوم با عدد به دست آمده در مرحله دوم برابر باشد شما دارای فرم صورت بیضی شکل هستید.

چند نکته ی مهم و پُرکاربرد در مورد سایز گردن و بالا تنه:

• سایز گردن: سایز گردن اشاره به بلندی، کوتاهی و باریکی گردن دارد.
1. افرادی با گردن بلند و کشیده بهتر است از گردنبندهایی که به شکل چسبیده به گردن قرار می گیرند استفاده نمایند.
2. افرادی که دارای گردنی کوتاه هستند بهتر است از گردنبندهای دو رشته ای ظریف که تا بالای سینه درازا دارند استفاده نمایند.
3. افرادی با گردن باریک بهتر است از گردنبندهای طوق مانند و با پهنای کمتر استفاده نمایند.

نحوه اندازه گیری سایز بالا تنه :

• سایز بالا تنه
1. اگر شما دارای بالا تنه ای بزرگ هستید بهتراست از استفاده از گردنبندهای بلند و دراز اجتناب نمائید. زیرا این فرم گردنبندها باعث بزرگتر جلوه دادن بالا تنه ی شما می گردند.
2. اگر شما چهار شانه هستید (به ویژه افراد بدنساز) و دارای شانه های چاق، از گردنبندهایی با طرح ظریف و مدل مهره ای استفاده نمائید.
گردنبندها از نظر سایز و اندازه به انواع زیر دسته بندی می شوند:
• یقه ای
• چند شکل
• شال گردنی
• آبشاری
• چند رشته ای
• پُرنگین
• Collar
• Princess
• Choker
• Matinee
• Opera
• Rope
در ادامه به توضیح برخی از این گردنبندها می پردازیم.
• Collar
این مدل از گردنبند نقره زنانه برای شمایی که لباس هایی با یقه ی گرد، هفت و قایقی را ترجیح می دهید تناسب دارند. زیرا به شکل چسبیده به گردن هستند و حالت آویزان ندارند. همچنین این دسته از گردنبندها به صورت پهن طراحی می شوند. اگر شما خواننده ی گرامی جزو آن دسته از افرادی هستید که دارای گردن باریک و بلند هستید این فرم از گردنبند بهترین و مناسب ترین گزینه برای شماست.
• Choker
این دسته از گردنبند نقره زنانه بی شباهت به حالت Collar نیستند. تنها با این تفاوت که این فرم به قسمت انتهایی گلو بسته می شود و به انتهای گردن متصل است و روی شانه قرار می گیرد. ویژگی این فرم از گردنبند در این است که در استفاده از این گردنبند نیازی نیست تا لباس ویژه ای را برای ست کردن با انتخاب کنید و همچنین برای تمامی سنین مناسب هستند. تنها این نکته را به یاد داشته باشید اگر شما در ناحیه گردن دارای چین و چروک هستید از استفاده از این مدل پرهیز نمائید زیرا بستن این فرم از گردنبند توجه افراد را به قسمت چین و چروک گردن شما جلب می نماید.
• Princess
این فرم از گردنبند نقره زنانه بر روی استخوان ترقوه قرار می گیرد. همراه با این فرم می توانید از مدال هم استفاده نمائید. لباس متناسب با این فرم از گردنبند بهتر است دارای یقه ی گرد و نسبتأ باز باشد. اگر شما دارای گردنی کوتاه و البته پهن هستید این فرم بهترین گزینه برای شماست زیرا فرم گردن را کشیده تر نشان می دهد.
• Matinee
این فرم از گردنبند بر روی استخوان ترقوه و سینه قرار می گیرد. ویژگی جالب توجه این دسته از گردنبندها در این است که هم می توانید با لباس های رسمی و اداری و هم با لباس های غیر رسمی آن را ست نمائید. همچنین مهم …

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *