بلاگ

شمایل گوناگون گوشواره نقره و تناسب آن با تیپ شخصیتی هر فرد

نیم ست نقره مجلسی زنانه مدل ZH18237

شمایل گوناگون گوشواره نقره و تناسب آن با تیپ شخصیتی هر فرد
دنیای جواهرات مملو است از طرح های متنوع جمله انگشترها، دستبندها، گوشواره ها و … که هر کدام با سبک های ویژه ای ساخته شده و با انواع سنگ های فیمتی و با ارزش تزئین می گردند. برای ساخت جواهرات می توان از بیشتر نمادهای موجود در طبیعت الهام گرفت. برای مثال شکل انواع گل ها، اشکال مختلف ستارگان و سیارات، حیوانات، اشیاء باستانی یا طرح های موجود بر روی آنها و … . این تنوع به افراد اجازه می دهد تا بتوانند از میان گزینه های پیش رو، بهترین ها را گزینش نمایند.
امّا در انتخاب جواهرات باید به چند نکته توجه کرد:
1. میزان بودجه: مبلغی که شما حاضر هستید برای خرید جواهر مورد نظرتان هزینه کنید.
2. تناسب جواهر با استایل شما: جواهر مورد نظر باید با فُرم صورت، اندازه ی بالا تنه، گردن، سایز انگشتان و … تناسب داشته باشد.
3. انتخاب جنس فلز به کار رفته در ساخت جواهر: رایج ترین فلزی که برای ساخت جواهرات به کار برده می شود، فلز طلا است. امّا امروزه با توجه به شرایط بازار و نوسانات نرخ طلا و ارزفلزاتی همچون نقره توانسته اند جایگاه مناسبی را در بین خریداران پیدا نمایند. با توجه به وجود منابع و معادن بی شمار نقره و همچنین ابداع روش هایی که بتوان از سایر فلزات و عناصر ترکیبی فلز نقره را استخراج نمود این فلز توانسته در مقایسه با طلا با قیمت پائین تری ارائه گردد.
4. سنگ های قیمتی به کار رفته در تزئین جواهرات: اینکه شما تمایل دارید بر روی جواهر مورد نظرتان سنگ قیمتی اصل کار شده باشد یا نگین هایی مشابه نگین های تولید شده توسط برندهای مطرح دنیا همچون سواروفسکی. (لازم به ذکر است که تراش نگین به کار رفته بر روی جواهر نیز باید مد نظر قرار بگیرد. برای نمونه نگین با تراش Marquise که حالتی کشیده شبیه چشم انسان یا قایقی کوچک دارد، به دلیل کشیده بودن اگر بر روی انگشتر قرار بگیرد برای افرادی که دارای انگشتانی لاغر و کشیده هستند اصلا مناسب نیست).
در این نوشته بر آن شدیم تا از میان جواهرات، شما را با شمایل گوناگون گوشواره نقره زنانه و گزینش گوشواره ی مناسب برای هر تیپ شخصیتی آشنا سازیم.
• توضیحی کوتاه در مورد پیشینه ی پیدایش گوشواره
واژه ی گوشواره همان طوری که از نامش پیداست جزو جواهراتی است که از گوش آویزان می گردد. از جمله کهن ترین رسوم شناسایی شده می توان به سوراخ کردن گوش اشاره نمود. در زمان های پیشین سوراخ کردن گوش به معنی سفر و عبور از خط استوا بود. در آن زمان ها سوراخ کردن گوش در داخل خانه ها انجام می گرفت امّا پس از گذشت چندین سال پزشکان خدمتی را تحت عنوان “سوراخ کردن گوش” ارائه دادند. در این روش یک پرستار با یک گوشواره ی استریل شده لاله ی گوش را سوراخ می نمود. علاوه بر پزشکان جواهرفروشی ها هم این کار را انجام می دادند.
گوشواره از زمان های گذشته تا به اکنون و در فرهنگ ها و مذهب های گوناگون و در بین زنان ومردان مورد استفاده قرار می گرفته است. جالب است بدانید نخستین تمدنی که این جواهر را به کار گرفته اند ایلامی ها بودند. دال بر این ادعا آثار بر جای مانده از تمدن ایلامی ها است و جواهرات زیر خاکی که باستان شناسان آنها را در این آثار یافته اند. در پیکره های نقش بسته بر روی دیواره های تخت جمشید هم می توان دید که مردان در آن زمان (2500سال پیش) از گوشواره استفاده می کردند. در زمان ساسانیان نیز گوشواره کاربرد داشته به ویژه در میان مردان. بر روی گوش سمت چپ مرد نمکی یافت شده از معدن نمک زنجان گوشواره ای از جنس طلا آویخته شده بود. در اواخر قرن 15 در کشور انگلستان انداختن گوشواره در گوش به یک رسم عادی تبدیل شده بود. همچنین ملوانان کشتی ها از گوشواره هایشان به عنوان هزینه کفن و دفن خود استفاده می کردند.
• نکاتی چند در مورد گزینش گوشواره نقره
بیشتر افراد از نوعی حس تنوع طلبی و متفاوت بودن در نوع خود برخوردارند و مدام در تلاش هستند تا ظاهر خود را با استفاده از جواهرات و زیورآلات گوناگون تغییر دهند تا بیشتر در مرکز توجه قرار بگیرند. در این دنیای پُر زرق و برق جواهرات و با رشد روزمره ی برندهای متعدد گزینش از میان آنها کاری دشوار به نظر می رسد. مهم ترین نکته برای گزینش جواهر، در نظر گرفتن تناسب بین جواهر و همچنین استایل هر فرد است. باید جواهری که انتخاب می کنیم با مدل صورت و گردن ما تناسب داشته باشد. برای نمونه:
• اگر شما دارای صورتی کشیده هستید (فرم الماسی شکل یا لوزی شکل: پیشانی و خط فک باریک، استخوان های گونه پهن) بهتر است از گوشواره های حلقه ای بزرگ یا انواع گوشواره های میخی (دکمه ای) استفاده نمائید. گوشواره های حلقه ای بزرگ این ویژگی را دارند که صورت با فرم کشیده را گرد و چاق نشان می دهند.
و یا برعکس
• اگر شما دارای صورتی با فرم گرد و چاق هستید (فرم دایره ای: پهنا و درازای صورت با هم برابر است) نباید از گوشواره های میخی (دکمه ای) شکل استفاده نمائید.
نکته: از جمله مدل هایی که با انواع فرم صورت هم خوانی دارد می توان به گوشواره های حلقه ای متوسط اشاره نمود.
همان طور که پیشتر نیز اشاره شد گوشواره جزو جواهراتی است که در زیبا نشان دادن صورت و گردن شما تاثیر بسزایی دارد. برای مثال:
در محیط های کاری و اداری نباید از گوشواره هایی با طرح پُرنگین و شلوغ استفاده نمائید.
• شناساندن انواع گوناگون گوشواره

1. گوشواره نقره مدل Button (میخی یا دکمه ای): این مدل از گوشواره همان طور که از نامش پیداست حالت آویز مانند ندارد و در سایزهای مختلفی ساخته می شوند. گوشواره ی میخی بر روی نرمه ی گوش قرار گرفته و با کمک یک Pin (پایه سنجاقی) که روی آن تعبیه گشته درون سوراخ نرمه ی گوش فرو رفته و در پشت گوش بسته می شود. برای تزئین این مدل گوشواره از نگین های مانند الماس، برلیان و یا مروارید بهره می گیرند. نکته ی مهم در مورد نگین ها این است که اندازه ی آنها می تواند در زیبا جلوه دادن گوشواره تاثیر فراوانی داشته باشند. نسل جوان به ویژه دختران تمایل زیادی به استفاده از این مدل از خود نشان می دهند زیرا برای هر موقعیتی مناسب هستند به ویژه برای کارها و فعالیت های روزمره و شلوغ. چون امکان گم شدن این مدل بسیار کمتر است.
2. گوشواره نقره مدل Chandelier (آویزان): این مدل از گوشواره از نرمه ی گوش آویزان می شود و به طور عمده در ساخت آنها از رشته های آویزی استفاده می شود. درازای این مدل از گوشواره ها می تواند از یک تا چند سانتی متر باشد. همین درازا باعث می شود که شما بیشتر در معرض توجه قرار بگیرند. اگر در تزئین گوشواره های آویزان از نگین های درخشان استفاده می شود و بر زیبایی و چشم نوازی آنها افزوده می شود. گوشواره های چلچراغی نمونه ای از همین مدل ها هستند. نکته ی مهّم در تزئین این مدل گوشواره در این است که به دلیل داشتن حالت کشیده از سنگ ها یا نگین های درشت استفاده نمی شود. نگین ها با تراش ریز بسیار مناسب برای این مدل ها هستند. برای افرادی با گردن بلند این مدل می تواند گزینه ی مناسبی باشد.
3. گوشواره نقره مدل Hoop (چنبری یا حلقه ای): این مدل گوشواره به صورت دایره یا نیم دایره طراحی می شود که شباهت بسیاری به حلقه دارد. البته پاره ای اوقات به آنها حالت آویز هم می دهند. نحوه ی قرارگیری این مدل از گوشواره به این صورت است که قسمت تیزی گوشواره وارد سوراخ نرمه ی گوش گشته و بخش حلقه مانند آن به دور نرمه گوش چنبره یا حلقه می زند. در گذشته بیشتر این مدل از جنس طلا ساخته می شد امّا امروزه از فلزاتی همچون نقره نیز در ساخت آنها استفده می شود. شایان ذکر است فلز نقره می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای طلا باشد هم به دلیل وفور و راحتی استخراج این فلز و هم به دلیل پایین بودن قیمت آن. همچنین جواهراتی که با فلز نقره ساخته می شند صد در صد مشابه طلا بوده و به همان میزان از زیبائی و درخشندگی برخوردارند. یکی از نکاتی که باید در هنگام خرید این مدل گوشواره به آن دقت نمائید قسمت تیزی گوشواره (درون سوراخ نرمه قرار می گیرد) است. زیرا نرمه ی گوش جزو بخش های حساس بدن است و امکان آسیب دیدن آن بسیار بالاست.
4. گوشواره نقره مدل Clip on (کلیپسی): از ویژگی های این مدل گوشواره می توان به این مورد اشاره نمود که دیگر نیازی به سوراخ کردن نرمه ی گوش ندارید. گوشواره مدل کلیپسی به کمک یک گیره در پشت گوش و بر روی لاله ی گوش بسته می شود. برای کسانی که در صنعت مدلینگ فعالیت می کنند این مدل بیشتر کاربرد دارد.
5. گوشواره نقره مدل Spiral (پیچی): در طراحی این مدل از گوشواره، از دو حالت میخی و آویز بهره گیری شده است. گوشواره ی پیچی به قسمت لاله ی گوش، پیچ و محکم می گردد و در میان سایر مدل ها زیباترین نوع به حساب می آید.
6. گوشواره نقره مدل Bar (بخیه ای): این مدل گوشواره ها به صورت نواری یا مستطیلی شکل طراحی می شوند و در حالت عمومی در بین لایه های مختلف گوش آویزان می گردند.
7. گوشواره نقره مدل Cluster: این مدل گوشواره توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جلب نماید زیرا در تزئین آن ها ترکیبی از سنگ های قیمتی به کار رفته است.
8. گوشواره نقره مدل Ear Pin: این مدل از گوشواره دارای حالتی منحنی شکل یا مارپیچ گونه است که هم برای گوش های سوراخ شده و هم سوراخ نشده مناسب است.
9. گوشواره نقره مدل Hinged: این مدل گوشواره به صورت یک لوله ی چرخنده است و با نگین های گوناگون تزئین می شود.
10. گوشواره نقره مدل Huggle: این مدل گوشواره طراحی شبیه گوشواره Hinged دارد و وقتی بر روی گوش قرار می گیرد به نرمه ی گوش نزدیک تر است. نکته ی مهم در ساخت این مدل در نظر گرفتن نرمه گوش و قطر آن است.
در پایان این نوشتار لازم است نکته ای را برای تکمیل کردن مطالب حدمت شما خواننده ی گرامی عرض نمائیم.
در هنگام گزینش گوشواره حتمأ به این نکته توجه نمائید که پوست شما دارای حساسیت یا آلژی نباشد. البته بر اساس نتایج به دست آمده کمتر اتفاق افتاده که گوشواره برای گوش حساسیتی ایجاد نماید امّا اگر شما جزو 5 درصد افراد هستید که دارای حساسیت پوستی هستید بهتر است در گزینش مدل گوشواره دقت بیشتری نمائید.
برای مثال گوشواره نقره میخی که به قسمت پشتی گوش می چسبند برای شما با پوست حساس مناسب نیستند. بهتر است شما از گوشواره هایی که دارای میله ای بلند و نازک هستند و حالت آویز دارند استفاده نمائید. همچنین اگر شما از سردردهای مزمن رنج می برید بهتر است از گوشواره های سبک تر استفاده کنید.
دوست گرامی برای برون رفت از زندگی یکنواخت و خسته کننده، بر اساس سفارش روانشناسان همه باید هرزگاهی برای خودمان هدیه ای تهیه کنیم. بله درست خواندید، تهیه هدیه برای خودتان. فروشگاه جواهرات آنلاین زارنس این افتخار را دارد که با داشتن محصولات نقره منحصر به فرد به ویژه گوشواره های نقره در انواع مدل ها در خدمت شما و عزیزانتان باشد.

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *