بلاگ

نمادشناسی متولدین ششمین ماه سال

انگشتر نقره زنانه یاقوت کبود

نمادشناسی متولدین ششمین ماه سال

در این نوشته شما خواننده ی گرامی را با نمادشناسی متولدین ششمین ماه از سال یعنی شهریور ماه آشنا می سازیم.
نخست بهتر است از سنگ نماد متولدین این ماه شروع کنیم.

سنگ نماد متولدین شهریور ماه

سنگ افراد زاده شده در ماه شهریور، سنگ Blue Sapphire (یاقوت کبود) نام دارد.
Blue Sapphire (یاقوت کبود) :
سنگ “سفایر” (یاقوت کبود)، یکی از گونه های بسیار با ارزش کانی “کوراندوم” می باشد. کوراندوم از انواع اکسید آلومینیوم (آلومین) به حساب می آید و از کانی های سنگ آذرین است. این ماده می تواند حاوی مقدار ناچیزی از عناصری مانند: تیتانیوم، مس، منگنز، کروم و آهن باشد.
کوراندوم دارای رنگ های گوناگونی است همچون: آبی، زرد، بنفش، صورتی، نارنجی و سرخ که ناخالصی های ذکر شده عامل ایجاد این رنگ ها هستند. لازم به ذکر است کوراندوم های سرخ رنگ و صورتی رنگ یاقوت سرخ نامیده می شوند و همچنین کوراندوم هایی که رنگ هایی به غیر از سرخ و صورتی دارند یاقوت کبود نامیده می شوند.
رنگ بندی یاقوت کبود به صورت آبی تیره است که دال بر آبی بودن این سنگ، وجود عناصر تیتانیوم و آهن می باشد. لازم به ذکر است که فلز آهن به تنهایی خود زرد رنگ است و “توپاز اورینتال” نامیده می شود امّا وقتی با تیتانیوم و اکسید آلومینیوم ترکیب می شود رنگ ارغوانی به خود می گیرد.
یاقوت کبود به مانند الماس سنگی است کمیاب که در مکان هایی چون: آبرفت های سری لانکا، برمه، هند، چین، کامبوج، استرالیا، کنیا، زامبیا، تانزانیا، آنگولا، فنلاند و چک اسلواکی یافت می شود. از جمله ویژگی های این سنگ می توان به نامحلول بودن در اسیدها و ذوب نشدن در برابر حرارت بسیار بالا اشاره نمود.
یاقوت ها (چه سرخ و چه کبود) به دلیل اینکه از جنس اکسید آلومینیوم (آلومین) هستند دومین ماده ی سخت بعد از الماس به حساب می آیند و درجه ی سختی آن ها بر اساس مقیاس سختی موس “9” می باشد. علاوه بر کاربرد این سنگ در ساخت جواهرات به دلیل سختی بسیار بالا در صنعت هم کاربرد فراوانی دارد. از جمله یاقوت های کبود که به دلیل درشت بودن معروف شده اند می توان به موارد زیر اشاره نمود:
• جواهر “ستاره ی هند” با وزن 536 قیراط که در موزه ی تاریخ طبیعی نیویورک نگهداری می شود.
• جواهر “ستاره آسیا” به وزن 330 قیراط
یاقوت کبود “پارس” به وزن 243 قیراط که به شکل گلابی تراش خورده است.
• جواهر “نیمه شب” به وزن 116 قیراط که محل نگهداری آن موزه ی آمریکاست.
و در نهایت
• دو نگین یاقوت کبود با نام های “ادوارد” و “استوارت” که بر روی تاج پادشاهی انگلستان قرار گرفته اند.
شناساندن خواص درمانی و روانشناختی سنگ سفایر (یاقوت کبود)
همان طوری که در بخش پیشین اشاره شد سنگ سفایر (یاقوت کبود) بعد از الماس دومین ماده ی سخت در میان سنگ های قیمتی به حساب می آید و همین سختی و استحکام باعث شده تا در میان پادشاهان و افراد ثروتمند به عنوان طلسمی بسیار محبوب و پُرکاربرد شناخته شود. بر اساس شواهد تاریخی پادشاهان از این سنگ به عنوان محافظی در برابر آسیب های فیزیکی و همچنین حسادت درباریان استفاده می کردند. یکی دیگر از نکات قابل ذکری که در مدارک تاریخی به آن اشاره شده به همراه داشتن این سنگ در هنگام امضاء کردن قرارداد صلح بین طرفین جنگ بوده است. همچنین گفته می شود اگر درون یک ظرف به همراه سنگ یاقوت کبود یک مار سمی قرار بگیرد حتمأ آن مار خواهد مُرد چون سنگ یاقوت کبود محافظی در برابر سم مار ایجاد می کند. در افسانه های پارسی نیز ذکر شده است که مادر طبیعت بر روی سنگ یاقوت کبود آرمیده است و رنگ آبی آسمان نیز بازتابی از کریستال آبی رنگ یاقوت کبود است. هندوها بر این باور بودند که این سنگ متعلق به سیاره ی زُحل است و همین امر باعث می شود تا با داشتن آن بتوانند به قلمروهای آسمانی ورود پیدا کنند.
امّا خواص درمانی سنگ یاقوت کبود:
1. در هنگام انجام مدیتیشن به همراه داشتن این سنگ به شما این امکان را می دهد تا بتوانید انرژی های پنهان درونی وجود خود را یافته و آگاهی تان را نسبت به مفهوم زندگی بالا ببرید.
2. از نظر روانشناختی همراه داشتن این سنگ در عین اینکه به حفظ نگرش متعادل کمک می کند به شما این امکان را می دهد تا بتوانید افکار خود را نظم بخشیده و به موفقیت حتمی و شکست ناپذیر دست پیدا کنید.
3. سنگ یاقوت کبود برای درمان دردهای باقی مانده از بیماری زردی که در دوران کودکی عارض می شود مفید می باشد و به عنوان سپری طلایی در برابر بیماری از بدن شما محافظت می کند.
4. این سنگ یکی از پُرکاربردترین سنگ های قیمتی به حساب می آید که در درمان بیماری های سیستم عصبی بسیار مفید بوده و همزمان کارکرد غده ی تیروئید (پُرکاری یا کم کاری) را منظم می کند و درمانی کاملأ تضمینی برای مبارزه با کاهش اشتهاء و مشکلات قلبی و عروقی است. شایان ذکر است در شرق از این سنگ برای درمان بیماری طاعون استفاده می شده است.
5. سنگ یاقوت کبود باعث استحکام دیواره ی رگ ها شده که نتیجه ی آن جلوگیری از خونریزی های مکرر به ویژه در ناحیه بینی است.
6. به همراه داشتن این سنگ باعث می شود که فرد بیمار ذهن خود را متمرکز نموده و این انگیزه را پیدا کند که در برابر بیماری آستانه ی تحمل خود را بالا ببرد و بنابر این به درمان بیماری کمک کرده و روند تسریع بهبودی را افزایش می دهد.
شهریور ماه خورشیدی برابر با ماه های September-August میلادی است.
کسانی که در شهریور ماه زاده شده اند دارای شخصیتی راوی گونه هستند و شعار آنها اغلب “من تجزیه و تحلیل می کنم” می باشد. متولدین ماه شهریور در حالت کلی افرادی هستند خوش شانس، خوش رو و خوش برخورد. به دوستی های خود بسیار پایبندند و از ویژگی های اخلاقی نیکو پسندیده ای برخوردارند. وقتی پیمانی را با کسی می بندند بسیار به آن پایبند می باشند و به قول معروف بر سر عهد و پیمان خود می ایستند. راستگو و خیرخواه هستند و اغلب در کارهای اداری و اجتماعی خود موفق عمل می کنند. عنصر وجودی متولدین شهریور ماه سومین عنصر از عناصر اربعه (خاک) نام دارد. اعداد شانس مربوط به متولدین شهریور ماه به ترتیب اعداد: 3 و 5 و 9 می باشد. روز شانس برای این افراد پنجمین روز از هفته (چهارشنبه) است. رنگ هایی که برای افراد زاده شده در ماه شهریور و در باور عموم خوش شانسی به همراه دارند عبارتند از: زرد، نارنجی و قرمز. گل محبوب این افراد Foget Me Not (فراموشم نکن) نام دارد که بومی سراسر اروپا، منطقه ی سیبری و خاور دور است. بهترین همراهان برای متولدین شهریور ماه کسانی هستند که در ماه های زیر زاده شده باشند:
اردی بهشت ماه، تیر ماه، شهریور ماه، دی ماه و در نهایت متولدین اسفند ماه.
• نماد متولدین شهریور ماه
نماد افراد زاده شده در ماه شهریور، Virgo به معنای فرشته و در زبان ستاره شناسی به معنی سنبله است. سنبله از نظر ستاره شناسی ششمین برج (خانه) خورشید است و دارای قوس 30 درجه از دایرة البروج. سنبله خود به معنی “خوشه” یا “دوشیزه” است. برای زنان متولد این ماه نماد سنبله نشانی از باکرگی و پاکیزگی است.
• سنگ های اختصاصی متولدین ماه شهریور
از جمله سنگ هایی که مختص افراد زاده شده در ماه شهریور هستند می توان به:
سنگ لاجورد، سنگ فلورین آبی، سنگ آزوریت و سنگ سودالیت.
در این بخش به توضیح کوتاهی در مورد ویژگی های هر کدام از این سنگ ها می پردازیم.
سنگ لاجورد
لاجورد سنگی است که دارای ویژگی آرام بخشی بوده و از بروز حملات روانی پیشگیری می نماید. این سنگ حالت الهام بخشی دارد. برای افرادی که از اعتماد به نفس پائینی برخوردار هستند بسیار مناسب است. به همراه داشتن این سنگ به شما کمک می کند تا راحت تر احساسات و عواطف دیگران را درک نمائید. در ایران باستان بر این باور بودند که به همراه داشتن این سنگ باعث نزدیکی به ایزد یکتا می گردد.
از جمله ویژگی های درمانی سنگ لاجورد می توان به:
تقویت سیستم ایمنی بدن، پاکسازی خون و همچنین پایین آوردن فشار خون (در افراد مبتلا به پُرفشاری خون)، استفاده به عنوان خنک کننده و تسکین التهابات، پیشگیری از بی خوابی های شبانه، سرگیجه و افسردگی، بهبود کارایی سیستم تنفسی، عصبی و گلو، تنظیم کارکرد غده ی تیروئید اشاره نمود. همچنین می توان از این سنگ به عنوان باکتری کش و ضدعفونی کننده استفاده نمود. پزشکان مصر باستان، سومر و بابل هم از این سنگ در درمان بیماری های چشم از جمله آب مروارید استفاده می کردند.
سنگ فلورین آبی
نام این سنگ از واژه ی لاتین Fluere که به معنی جریان و فلاکس است گرفته شده است. این سنگ از جمله کانی های کمیاب به حساب می آید. میانگین مقدار یافت شده از این کانی در پوسته ی زمین در حدود 300 پی پی اِم می باشد. لازم به ذکر است که رتبه ی این سنگ در بین کانی هایی که به وفور یافت می شوند 18 است. سنگ فلورین در طبیعت به رنگ های زرد، سبز، صورتی، آبی، بنفش و سیاه دیده می شود. سختی این کانی در مقیاس موس 4 است. کاربرد این سنگ علاوه بر جواهرسازی و تولید زیورآلات تزئینی، در ساخت سیستم های تهویه می باشد.
از جمله ویژگی های درمانی این سنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:
سنگ فلورین در درمان بیماری های مغزی همچون سکته ی مغزی و عوارض به وجود آمده پس از آن بسیار موثر است. در افرادی که دارای مشکلات ذهنی هستند همراه داشتن این سنگ باعث رشد و افازیش قدرت آنها می شود. این سنگ به بهبود بیماری هایی همچون آرتروز، التهابات مفصلی و استخوانی کمک شایانی می نماید. روند تسریع در بهبود زخم ها را بالا برده، باعث تقویت کبد گشته و تمرکز ذهن را نیز بالا می برد.
سنگ آزوریت
سنگ آزوریت ماده ای است معدنی و به رنگ مسی آبی و در طبیعت به صورت کریستال های منشوری شکل بدون هیچ گونه وجهی یافت می شود. جالب است بدانید که نام این سنگ از یک اثر ادبی به معنای “آبی” گرفته شده است. این سنگ به دلیل رنگ آبی منحصر به فردش در صنعت جواهرسازی بسیار کاربرد دارد. مکان هایی که می توان سنگ آزوریت را در آنها یافت عبارتند از: استرالیا، شیلی، آفریقا، چین، روسیه و لیون فرانسه
ویزگی های درمانی و روحی سنگ آزوریت
1. این سنگ مناسب برای زمانی است که شما در حال انجام مدیتیشن هستید زیرا تمرکز شما را بالا برده و به شما این امکان را می دهد که جریان انرژی را کنترل نمائید.
2. قدرت خلاقیت و نوآوری را افزایش داده و حس اعتماد به نفس را در شما تقویت می نماید به ویژه در زمان مطالعه.
3. کمک به درمان گلودرد، درمان مشکلات تیروئید، درمان مشکلات شنوایی و آسم و کمک به گردش خون در بدن.
4. به عنوان یک سنگی که ویژگی جذب کننده گی دارد به پاکسازی سموم از بدن کمک می نماید.

سنگ سودالیت
سنگ سودالیت باعث می شود تا شما در همه ی مراحل زندگی خود و در هر شرایطی دیدی مثبت به مسائل و مشکلات پیرامونی خود داشته باشید. برای کنترل و اداره ی زندگی و برقراری تفاهم بین افراد بسیار موثر است. از جمله ویژگی های درمانی این سنگ عبارتند از:
1. از بین بردن حالت ترس و وحشت
2. در افرادی که در مرحله ی ترک اعتیاد هستند به همراه داشتن این سنگ می تواند موثر باشد.
3. کمک به از بین بردن مشکلات گوارشی همچون تهوع، استفراغ و مشکلات مربوط به معده
4. درمان سوزش پوست و سر درد
5. بهبود عملکرد متابولیسم بدن
فروشگاه جواهرات نقره آنلاین زارنس این افتخار را دارد که با بهره گیری از بهترین مواد و سنگ های قیمتی با کیفیت ترین جواهرات و زیورآلات نقره را خدمت شما عزیزان ارائه دهد که از میان این محصولات می توان به گردنبند و دستبندهای نقره با نماد متولدین دوازده ماه سال اشاره نمود. با خرید از این فروشگاه برای عزیزانتان شادی و زیبایی را همزمان هدیه دهید.

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *